发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson
, x0 H! o6 R- R
) Z* R5 _2 K8 `Over 8 years of piano teaching experience
$ M; b2 Y+ t# q, K9 年钢琴丰富教学经验, `  @* |; l; G1 g# P9 w
One-on-one lesson
3 m( |! d4 c, ]0 |一对一课程4 d. w: n9 M: k# P. v: n/ Y# T# [( T9 x
Always preparing learners for music examinations
  v/ [5 \! p5 T7 d% \, p( U/ U为学生做好充分的考试准备7 G) A# }& g6 N2 ?5 X- I$ y2 X
Previous students have gone tests and got international certificates
8 y4 b, r& L" M& I" e, ~- _# ]参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书( t" @' Q3 f. h3 b  y/ J
Can teach all songs from classical to pop music
: ~# Q9 z5 Y# t( r* }' `$ v可教任何歌, 从古典到流行/ [# A5 l8 O: O( S
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
- W: _; C2 n) T' L) X* B热情,有趣,快乐和有效率的课程' a$ ^3 P( l2 e
For different students use unique teaching method1 q! M7 X" c) I- t5 ~5 U
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
+ G0 R  D9 b* b& ~& N) pCan be used for elective course
6 H4 [( z! J% m( h可做选修课
+ a; e; i+ s( [. G7 N. o% _" i$ GRates below are for individual instruction 9 O# {0 g* ?; v1 c2 Y% V# N
费用如下
. ]5 n; a$ D2 V5 R/ A
$ f9 s! L9 `% eFee  1 2    ' T% q# o1 ^9 x2 e1 ^
Per Lesson:30minutes $15 $20   
4 \# F2 {* W$ JPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
5 W% l/ ^* ~1 dPer Lesson: 60minutes $30 $40  : e: c, K' k5 V6 w+ z8 T/ t0 z: X
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson0 P+ s( u2 U: ?. U

' ~: p  u  R' z* zOver 8 years of piano teaching experience' y, [, Q" g- t0 {% U8 F: X4 s% H) W' {
9 年钢琴丰富教学经验
2 Z: X+ m$ o6 b4 x. hOne-on-one lesson
- }$ U* o: L5 f$ p" G) a* S一对一课程
+ o2 {, {* k7 AAlways preparing learners for music examinations
' v7 i$ I9 q. m) R为学生做好充分的考试准备( F  ]  S- X6 [1 z
Previous students have gone tests and got international certificates
3 s% ^2 T. |1 y+ U9 ]参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
+ M. v/ d" ~% k% NCan teach all songs from classical to pop music
6 q8 f) ~& s2 Z, u* L可教任何歌, 从古典到流行5 {$ u9 ~. U# T- V% M
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
( P; o' @# N& h) Q% X" `热情,有趣,快乐和有效率的课程0 H6 q1 r% u1 H3 o2 O
For different students use unique teaching method5 A5 e- N4 u/ a' I& x
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
' M8 N# s' q. U6 s; c/ [5 ~. HCan be used for elective course$ g' d% I9 b8 h% L; s0 s4 h& P
可做选修课
- d: }9 M/ h$ \+ c3 JRates below are for individual instruction 8 j+ \; \- c- R* s. }1 k
费用如下7 |% b) G0 ^6 F/ N; C7 {
; d% m4 [5 o* w5 `
Fee  1 2    , a1 J, y( R$ F' t) b0 H. k% i
Per Lesson:30minutes $15 $20   
5 j/ p& F: r3 k6 T; a, [! XPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
! V4 H- H" i  q6 B/ \, rPer Lesson: 60minutes $30 $40  : R! k" _: S6 m, ?% {& b; z) G
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题