发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson' [' u* G! U' q% O6 r! A  }

' ~9 Z6 ?% B% W; R& u0 HOver 8 years of piano teaching experience
' L+ H) q& J/ w6 u9 年钢琴丰富教学经验
, o8 X1 M7 n# g% ^  ^' jOne-on-one lesson   x, _% Q( @, I5 J4 a: p% A
一对一课程
- ?/ x( G3 M# k1 B" Q  U' LAlways preparing learners for music examinations
; u0 M' n" u+ h5 J8 i/ b- P为学生做好充分的考试准备
4 v4 d8 Y5 {  }0 g* tPrevious students have gone tests and got international certificates
6 R, }3 U! \( C2 j参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书! J* q1 w0 W; Q8 g/ Q' p% @
Can teach all songs from classical to pop music* G5 Y6 d4 ^! h/ T
可教任何歌, 从古典到流行7 ?' Z7 l; P8 X, X
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons2 ~: N0 k+ j, I1 V- h, J
热情,有趣,快乐和有效率的课程( ^  J1 A6 K. K
For different students use unique teaching method
% Z" R+ g  s- r0 W  a9 o3 d针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
. {0 y; T" B$ Y4 W- L0 n0 A1 c- CCan be used for elective course
  V" f4 i& v9 C( Q/ {8 e: i可做选修课
! Q) P$ E# V4 ]& H/ C6 w, ZRates below are for individual instruction
' E$ B3 @) V# u- I8 B费用如下
$ U) V% L: z' f* X4 Y. S , e5 s' g5 {/ Z0 ~7 L$ e+ n
Fee  1 2   
) z/ w/ u# S: l0 A1 RPer Lesson:30minutes $15 $20   
$ i1 ^' t1 z% s5 q! x" WPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
' B$ u4 j0 X1 ~- s/ [Per Lesson: 60minutes $30 $40    l7 v% h5 W) P$ m4 [( ?
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson! J5 a0 ]4 j) E1 K" Y% {

8 s4 Z1 H( F0 y. p# c* _Over 8 years of piano teaching experience; f2 {$ W: k# [8 T# X* i! D
9 年钢琴丰富教学经验) J6 K+ u4 G# K4 ^, O! u5 N
One-on-one lesson 1 \8 t1 Z* j& K* e& x( {. E
一对一课程
( y- ]( }1 O) @" wAlways preparing learners for music examinations
/ n5 W- G/ Z. N( r$ ?0 j为学生做好充分的考试准备  l" u; b  Z: I5 E( Z. B# l
Previous students have gone tests and got international certificates
+ Q" |3 j3 G  O参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书' u$ e% j- j+ _. q" i( \
Can teach all songs from classical to pop music
5 T1 F! `! R4 q. S% B4 \可教任何歌, 从古典到流行
$ m5 {5 G6 ]; _8 U" G" LEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons- Z2 o; m' l( Y
热情,有趣,快乐和有效率的课程" X$ {! l: s2 w* k  D9 ]
For different students use unique teaching method
: n7 [- F- k' \' M针对不同的学生采用不同而独特的教学方针- u# H0 w$ g! y0 @& r; r
Can be used for elective course
+ U% ~+ |3 e2 C, o2 X可做选修课9 s# G1 C9 k' H6 i' C. m
Rates below are for individual instruction 6 L' D+ ^: X3 \6 l' n; }0 L0 S! c
费用如下! r1 E& z- z( p' t  f& M
- Z9 E! z: F' a( _2 g1 u7 ~
Fee  1 2    1 l/ d* {3 X9 T: ?8 h7 A$ U( K
Per Lesson:30minutes $15 $20   
1 ~6 x' ?( |4 `3 ~Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    8 S# Q5 X9 M8 D+ l6 W9 `! k
Per Lesson: 60minutes $30 $40  9 ]5 M. P! P' ^( i! O, T0 b3 s  D+ ]9 J0 ]
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题