发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson
0 ~/ V& u7 z; v) l
! d5 {4 z" h8 O9 ^Over 8 years of piano teaching experience2 N# y1 g. Y8 X4 W" A
9 年钢琴丰富教学经验& a5 U2 M6 w  E* ^
One-on-one lesson ( t6 [: t1 F: O: _6 z
一对一课程1 Q4 s% t2 b$ b0 g- q6 U) ?
Always preparing learners for music examinations ! b5 G( Q4 V5 n" x* r" o8 A$ L
为学生做好充分的考试准备- O8 o8 w+ f: P; @4 z+ a
Previous students have gone tests and got international certificates' d9 p0 C2 I$ E( o1 }8 J
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
2 R# T2 }( t# K' S6 g! t* [4 U% v& KCan teach all songs from classical to pop music
) j8 f# o3 N# X6 R6 |) Q5 ^可教任何歌, 从古典到流行% l3 |7 V" H( @9 A
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
% z* t& o( ~+ p+ V" M热情,有趣,快乐和有效率的课程
7 v  N5 C, {- \' fFor different students use unique teaching method
9 M) J2 W; \" l6 @针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
  v2 l0 e$ @# \- \% U  OCan be used for elective course
: T5 ~$ O% f5 t, Q可做选修课/ [# l, z' {* c+ u* O
Rates below are for individual instruction 0 {# ?* N* S9 X# x4 ]9 d
费用如下
; D, I1 S- L! G
: w) y3 G$ v8 @/ n+ Z" ^2 ^: C6 R+ JFee  1 2    ) g) ?+ _" h, F: B8 O4 K8 n1 m! e
Per Lesson:30minutes $15 $20    9 R3 e8 A# p' ~  |0 n( j. f
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30   
8 d% W5 j8 R' b0 u7 sPer Lesson: 60minutes $30 $40  8 l* w- ~# L- ^7 M6 T" r
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson  t' P" K" p; s9 }/ Z7 ~! c
8 ^0 G0 R  N! e7 f+ ^0 L+ P
Over 8 years of piano teaching experience& Q+ Q% h4 L) `9 [7 }" X7 S
9 年钢琴丰富教学经验
" I& g; P! V. M6 ^One-on-one lesson 6 T) T! @& j- i" H! X0 W9 w( z
一对一课程0 H- R) G* p$ p9 o) G( K  f
Always preparing learners for music examinations 6 f! l+ [3 Q1 v( k* Q
为学生做好充分的考试准备3 G' \# }8 z0 A( f
Previous students have gone tests and got international certificates
% h/ g4 Y5 A9 ]0 b参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
: g; w5 @+ r8 Y- g' ZCan teach all songs from classical to pop music" P8 d/ X# J3 `! y4 h' X2 e) e
可教任何歌, 从古典到流行
) X. R7 F% i/ @4 vEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons4 h* w% i0 [7 k& s/ ~
热情,有趣,快乐和有效率的课程6 L/ Z( G, r) V' }8 u4 Q2 z
For different students use unique teaching method
; e' ^/ w# a, o" F; o针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
8 [4 M, Y/ b8 q. p5 Y* `Can be used for elective course9 ~* M" ?7 {5 \& N' a+ b
可做选修课$ g; g8 x& q& a* i, t
Rates below are for individual instruction
& t; r( c( M* _+ u费用如下
: N( {* g/ I. \ 6 y: o! u4 S+ ?7 O  [0 E
Fee  1 2    ! |6 s7 ?' i1 {& r
Per Lesson:30minutes $15 $20   
& Y6 k6 U4 [6 o* qPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
9 l4 N1 D' e: Y) D6 U# {1 N" X+ BPer Lesson: 60minutes $30 $40  8 S+ S3 ^7 @3 u
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题