发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson
8 V  O8 d7 }: c; W5 x! [: z
9 `& B, R/ K6 N6 H) e8 q9 W4 YOver 8 years of piano teaching experience. Y$ w# ^, L2 a) X
9 年钢琴丰富教学经验
6 z) B' ]# `* \One-on-one lesson
0 i% G4 z% [6 n$ m. \一对一课程) f' Q  k% d) x9 ^" e) d$ E& x0 w
Always preparing learners for music examinations
. m. c7 y+ z0 A( W8 ~为学生做好充分的考试准备" a' i. H: O7 Q* Y# w; M9 ]8 n
Previous students have gone tests and got international certificates/ e; l' Y2 d8 g, c
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
5 j2 x  k, S8 Z4 n0 nCan teach all songs from classical to pop music
4 ^* v" K: R  W/ }6 u3 }可教任何歌, 从古典到流行
4 r8 L  T3 e$ K0 BEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
" F0 o- Q" x; s热情,有趣,快乐和有效率的课程
: J% Z; M8 n0 p& w0 \3 EFor different students use unique teaching method
9 e! @% p+ e4 O' h$ d$ Y4 P针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
! F  D2 W$ F' O8 D9 w' q. F) e  tCan be used for elective course8 K, ]; X# b" d) l
可做选修课
9 F$ q& d0 v: V) v% yRates below are for individual instruction
* y: M, c  r! o" k8 p. l4 d6 Q$ K费用如下
/ M2 H# H9 [4 g+ \9 p& P 9 S% G: S3 m: \% S: E' w0 N4 S
Fee  1 2   
  i; V/ x) W8 g$ h) R, [Per Lesson:30minutes $15 $20   
6 Z4 M# c9 ]' e& \Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    4 j8 N/ n! g5 f7 B& A8 f8 O
Per Lesson: 60minutes $30 $40    t. ~! f  x4 B  p% r) J
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson' G/ Q& d- D& j( t' L

5 J# H' U" f  d' HOver 8 years of piano teaching experience
, U& y+ Q1 f8 ^. S/ t9 年钢琴丰富教学经验! k- ]  n8 {( i9 `# t- s( d; n& W
One-on-one lesson . E6 x1 T# `# h
一对一课程( n8 D0 R* X* a& h6 ~% C+ C* I) L7 D7 V
Always preparing learners for music examinations
( ]* _: n8 ^9 b5 s* d为学生做好充分的考试准备
  n! }3 k( w3 Z% k) w2 hPrevious students have gone tests and got international certificates
/ Y/ W9 [/ f9 g参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书5 Z, N$ O( q( r7 B9 z+ }) G
Can teach all songs from classical to pop music; k. n- b' Y& o% E9 M
可教任何歌, 从古典到流行$ v( X/ S  V3 W" N! m6 [
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
! u) V4 K  [; ~热情,有趣,快乐和有效率的课程
7 K/ V+ i1 e" [9 I9 F9 M$ A1 QFor different students use unique teaching method
: J9 H" i4 ]9 I- W1 w' D6 `5 O: Q* z针对不同的学生采用不同而独特的教学方针2 ~) G4 i7 ]7 L; R3 z- a5 k3 `
Can be used for elective course7 m: A/ o4 S% h8 s4 F: n6 b3 o
可做选修课1 M% L# b1 P6 F( J: y4 g2 r
Rates below are for individual instruction
7 X9 i$ U6 y/ A) L+ K费用如下
* \/ ]! t8 S0 A* ~
. k+ A0 n' F6 B+ xFee  1 2   
0 ]1 ]1 P5 C$ p$ P! B% aPer Lesson:30minutes $15 $20    1 a: R- N7 E2 C* B5 s6 q
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30   
9 D. X" Y- ~. `: X: jPer Lesson: 60minutes $30 $40  
* g% }. ]) s9 N' B$ [3 WPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题