发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson: ]; d4 h# u/ H2 a! ~: V
5 f$ s$ a. v8 L' ~. ]; }# p) V
Over 8 years of piano teaching experience
6 b# x7 }* J7 }1 L6 b9 年钢琴丰富教学经验
% o/ _/ U* B; S4 ROne-on-one lesson . _4 B6 X. |9 _
一对一课程8 H" X) Q3 }3 P- d/ e
Always preparing learners for music examinations . J  k9 b; L7 J7 E, j) S4 }! j
为学生做好充分的考试准备% a; {  B, ], X7 ^4 U' J. L
Previous students have gone tests and got international certificates
7 V3 Q" a3 l, B) D参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书- o( N* U5 e2 m) m5 y
Can teach all songs from classical to pop music
: z% V: l. h+ `# y8 l1 o) u可教任何歌, 从古典到流行3 n' F( p+ R% K! M( o6 B( d
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons8 i( {) I3 E1 l  A
热情,有趣,快乐和有效率的课程& B0 K5 \8 ?- y8 D: \3 y; ]
For different students use unique teaching method, q! G4 C$ a+ T8 l+ t1 o
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
( j: Q" L% l' X% h" v3 SCan be used for elective course3 i8 H1 J+ f5 _8 O
可做选修课4 u# z8 r6 H9 |" |
Rates below are for individual instruction
) Q5 K" C& w; f4 P! l+ b/ j8 s: X费用如下
1 t* y# j2 x( y8 C' q0 B- ~4 z1 A
) H$ R4 A7 L( k9 MFee  1 2    - }) Z+ b) J. n; f  ^1 a- e
Per Lesson:30minutes $15 $20   
6 J  c/ H+ E3 D. v. P* z% HPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
; x+ o7 c9 s8 l2 d: ~Per Lesson: 60minutes $30 $40  ; n' L8 Q  V% X# S
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson( k( o- z0 ^' @9 F
1 Q9 a( f* ^# f. p
Over 8 years of piano teaching experience
" z$ n- z& J' O$ g& q3 Z3 E9 年钢琴丰富教学经验# [# ]. z0 q8 K/ o! ~+ L$ P
One-on-one lesson
* L0 D9 d% o& e1 K1 h7 G! C一对一课程& v7 D( G% ?" i
Always preparing learners for music examinations
2 ]! [2 h& J% d! y5 P2 J为学生做好充分的考试准备
8 V7 o1 o3 M; c( i/ Y% I# A. r5 |3 h4 iPrevious students have gone tests and got international certificates' E! s# d- y1 i0 T0 N4 O; E6 C1 _7 M
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书: q1 B1 p* o  i) F+ ^
Can teach all songs from classical to pop music2 ?& f0 O1 V. A1 {$ w  {
可教任何歌, 从古典到流行
' n& \1 a  E& M( T! lEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
3 V% l# s$ J. p热情,有趣,快乐和有效率的课程
5 a3 O& a% _# ~: l# ~. T% [$ O# tFor different students use unique teaching method- Q) r/ C2 H) E% P  A& I" r
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
! {2 {& U7 n; S/ p) }  D& Z/ gCan be used for elective course
. M; S7 y7 h3 \' j7 o+ h可做选修课' ]3 A3 k/ X5 l3 O- ~7 }
Rates below are for individual instruction 2 U( H, k5 |6 \+ ]) W: \4 s
费用如下
2 U! b0 Z9 Q5 b
: R' J1 \5 J; |$ t- _4 ~9 ^; s6 KFee  1 2   
* @4 z, Y5 R2 W& t) M; EPer Lesson:30minutes $15 $20   
& r, [+ j3 I8 G% S( B, p, HPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    % w% `3 E$ \' P7 j& g! g4 T% F
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
2 ?% `* Z9 Q: y$ MPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题