发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson: U3 G7 N7 [6 ^9 ~

3 s$ L- t# A- u3 _7 lOver 8 years of piano teaching experience
1 }$ T" I* R+ b* m9 年钢琴丰富教学经验
+ O' b" k1 Q0 q. u8 OOne-on-one lesson
2 {# p& j+ u* }- c$ z/ H6 Y一对一课程
7 f$ r9 s# G/ h- h* }Always preparing learners for music examinations ' c" D. f( U: G# n0 A/ h& o8 I
为学生做好充分的考试准备
2 Q( f/ N5 b. T7 YPrevious students have gone tests and got international certificates+ E& ?7 K" z( p3 @" P6 `
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
) I% E. ^/ k0 T# QCan teach all songs from classical to pop music& M: Z4 L! ~) Q. `
可教任何歌, 从古典到流行3 b4 E' q1 H2 X: E
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons, N* `* x; \& ?1 c: G
热情,有趣,快乐和有效率的课程
& F" ?# j: t  |$ uFor different students use unique teaching method) S$ \9 C& c4 c9 n) g. r7 X
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
0 H3 n# n5 H( ]8 [Can be used for elective course0 Z0 @# G4 p6 J+ A1 D) ^( }" a& N
可做选修课( q! B! F) c6 C, F3 m' s# s  x
Rates below are for individual instruction
5 {9 a4 Y2 ]3 ~2 H7 X% R6 S费用如下# O# Z6 z; t0 g: @' z4 \

6 x% U4 R! v+ `5 R7 K7 V6 bFee  1 2   
9 m& ~) n3 ?/ S1 U$ f' h: Q: QPer Lesson:30minutes $15 $20   
) Q- P+ K8 h+ Z1 q1 E" VPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
* g( p& e; `% r5 M9 \: [7 K# WPer Lesson: 60minutes $30 $40  
2 h. g' ]. ]0 nPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson  m# s" Y# \* o  H: Y; k
! B8 i8 k# P+ T- p+ N
Over 8 years of piano teaching experience6 z2 `4 c# k8 h- ], P% J& Q. j
9 年钢琴丰富教学经验! T1 f7 h. @% y$ F9 Z0 V
One-on-one lesson
( p% c) W3 T4 T9 [4 `' E一对一课程
+ [6 e) @+ p4 TAlways preparing learners for music examinations
8 `" l# ^" @) R3 }' G: a" g- ], c为学生做好充分的考试准备+ F2 W. g) u) B' Q
Previous students have gone tests and got international certificates$ N, O, w% D# k7 b; O3 Z
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书; Z" A! ^; o2 a! R  k& I+ I
Can teach all songs from classical to pop music
9 p* j% q6 ]1 `4 v可教任何歌, 从古典到流行
$ t4 [* t4 D6 h& P' v- hEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
$ e5 @1 B9 k) X: k5 J: Z热情,有趣,快乐和有效率的课程5 Z" B2 y" G8 \  R4 r; x+ X1 G
For different students use unique teaching method6 `1 N% |7 `8 ]' R, V  {1 f* q
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
5 ~3 Y. B4 s( x) W0 k) j5 Q& z+ QCan be used for elective course
; e! i: @7 a6 M9 i7 S! C/ ~可做选修课. R3 B9 x0 _6 l9 A7 v2 j
Rates below are for individual instruction + p0 n; L! o6 x; m& f
费用如下
7 u7 S( z/ r- C( Q4 |
5 y3 Y$ T+ u7 N  k* I5 B, EFee  1 2    7 ~: v5 q8 k' k( }& D- s
Per Lesson:30minutes $15 $20    4 l! R1 K; d* k; R9 s
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    0 ?- p( ~( S$ \. |( {1 [; B: w. Y
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
: j2 F! J+ ^# G& f% ~Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题